Stalen deur en trapleuning

Stalen deuren

Inmeten en ontwerpen Productie Montage

8 mei 2026

Deur: 2,50 x 0,90 m Leuning: 3 x 0,90 m

Staal Figuur- en veiligheidsglas Poedercoating

Een stalenscharnierdeur met trapleuning
in een frisse kleurencombinatie vormen
samen een eyecatcher.

Stalen haldeur met trapleuning

Een project in het teken van kleur! Deze klanten hebben door een interieurstyliste een plan laten maken, met onder meer een auberginekleurige stalen haldeur en een mintgroene trapleuning. Samen met de opdrachtgevers heb ik voor het staal een ontwerp gemaakt en technisch uitgewerkt.

Elegante en strakke uitstraling

Als voorbeeld voor de haldeur diende een rode dubbele scharnierdeur die ik eerder heb gemaakt, waar ze erg van gecharmeerd waren. Deze deur wordt gekenmerkt door een slanke, elegante uitstraling met minimalistische handgrepen, een glanzende poedercoating, en een combinatie van veiligheidsglas en gehard figuurglas.

De trapleuning is een bijzonder product geworden. Alle spijltjes zijn blind gelast, waardoor een zeer strakke uitstraling ontstaat. De leuning is superslank, maar wel volgens het bouwbesluit uitgewerkt.

Stalen deur heeft met hetzelfde aanzicht aan twee kanten

Het profiel voor deze deur heb ik zelf samengesteld. Het bestaat uit een kokerprofiel waar ik een staf op las, die fungeert als sponning voor het glas.

Aan de andere kant van de deur plaats ik een frame, dat er precies zo uitzien als de sponning. Hierdoor hebben deze deuren aan weerszijden de aantrekkelijke profielen met reliëf, zonder ‘gladde’ kant. Beide kanten zien er hetzelfde uit en zijn even interessant.

Afwerking zorgt voor authentieke uitstraling

De trapleuning is afgewerkt met een matte natlak. Dit type afwerking is mogelijk in elke denkbare kleur, zoals ook deze specifieke mintgroene tint.

De kersenrode stalen deur is in een RAL-kleur gepoedercoat in zijdeglans zonder structuur. Dit oogt als een lak en doet daardoor denken aan stalen deuren van weleer.

Lassen zorgvuldig vlak geslepen

Alle lassen heb ik zorgvuldig vlak geslepen. Hierdoor oogt het staal als uit één stuk. De hoekjes zijn met de hand uitgevijld om ze mooi strak te krijgen.

De scharnierdeuren zijn plafondhoog en passen precies in de opening, op de millimeter af.

Kanaalglas is veiligheidsglas

In al mijn deuren pas ik veiligheidsglas toe. Ook dit kanaalglas (streepjesglas, officiële benaming is Canale Blank) is gehard veiligheidsglas. Je valt er niet zomaar doorheen, en áls het gebeurt, ontstaan geen levensgevaarlijke punten in het glas, maar breekt het in talloze stukjes uiteen.

Stalen deur in kleur met figuurglas

Wil je graag een stalen deur of pui laten maken en hecht je daarbij aan de hoogste mate van afwerking? Een luxe stalen deur met prachtig afgewerkte, strakke details, in elke gewenste kleur en met (figuur)glas naar keuze? Neem dan contact op met metaalbedrijf Stuk van Staal. Samen maken we een ontwerp volledig naar jouw wensen, waarna ik de constructie met de grootste zorg voor je realiseer.